Boiska WielofunkcyjneHala Sportowa

Święto Sportu Szkolnego

W  Strumieniu w ramach Gminnego Tygodnia Sportu, który trwa od 26 maja do 1 czerwca organizowane są imprezy, rozgrywki, zawody, turnieje i pikniki sportowe. Dzisiaj w szkołach podstawowych gminy Strumień odbyło się Święto Sportu Szkolnego połączone z  Dniem Dziecka.
W Szkole Podstawowej w Strumieniu uczestniczyło w imprezie ok. 500 uczniów. Oficjalnego otwarcia dokonała dyrektor Beata Greń oraz zastępca dyrektora Bożena Filipowska. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem klas, a następnie zapaleniem znicza olimpijskiego, z którym wbiegli Sergiusz Duda uczeń klasy 3 gimnazjum oraz uczennica 1 klasy Hanna Burczyk. Było to symboliczne przekazanie “sportowego ognia” uczniom szkoły podstawowej. W części artystycznej wystąpiły uczennice z klas VI. Pierwszym punktem imprezy tradycyjnie był bieg sztafetowy, który jak zawsze wywołał wśród uczestników wiele sportowych emocji. Następnie rozpoczęto turnieje w piłkę nożną i koszykową. Uczniowie zaliczyli Test Coopera, pod okiem swoich  wychowawców, przeciągali linę, rzucali gumofilcem, rywalizowali na torze przeszkód, rzucali na odległość i do celu.
Szkoły uczestniczące w Gminnym Tygodniu Sportu otrzymują nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego zakupione z Gminnego Programu Profilaktyki.