Sport w Gminie

Ogólnopolska Edycja “Czwartków Lekkoatletycznych”

W dniach 14-16 czerwca 2019 r. na Stadionie AZS w Łodzi odbył się finał XXV Ogólnopolskiej Edycji “Czwartków Lekkoatletycznych”. Po zwycięstwie w finale Miejskim w Skoczowie do Łodzi, pod opieką trenera Tomasza Dybczyńskiego, Bożeny Podżorskiej i Barbary Milanowskiej udała się 38 osobowa grupa zawodników reprezentująca barwy organizatora Czwartków LA, czyli miasta Skoczów. Finał  w Łodzi zgromadził na starcie około 3,5 tys zawodników. W tym gronie dwóch reprezentantów ze Szkoły Podstawowej w Strumieniu zasługuje na szczególne wyróżnienie. Są to Jakub Libura i Sebastian Libura . Sebastian z wynikiem 7,54  zajął 1 miejsce w biegu na 60 m chłopców w roczniku 2006, a jego brat Jakub, w skok na odległość 5,48 zajął miejsce 3. Pozostali startujący zawodnicy również dzielnie walczyli o jak najlepszy wynik i lokatę, niektórzy ustanawiając swoje rekordy życiowe mimo bardzo trudnych, upalnych warunków.
Szkołę Podstawową w Strumieniu reprezentowali: Jakub Libura, Sebastian Libura, Natalia Gołek, Marcelina Bojda, Kornelia Kuczera, Laura Badura, Maksymilian Opolka, Eryk Wyleżuch, Tomasz Stryczek, Michał Milanowski, Filip Łukowski, Jakub Barwicki. 
Wszyscy zawodnicy dostarczyli nam niesamowitych wrażeń za co im bardzo dziękujemy i życzymy dalszego rozwoju talentu sportowego.
Relację z finałów można zobaczyć https://www.facebook.com/CzwartkiLekkoatletyczne/videos/314883716067532/
Materiał dostarczyła Barbara Milanowska