Hala Sportowa

Beskidzki Turniej Badmintona

Już po raz XIV w strumieńskiej hali odbył się Beskidzki Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych Polska. Tradycyjnie turniej swoim patronatem objęła Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.
W zawodach wzięli udział zawodnicy z 8 klubów: z Bulowic, Bobrka, Bielska Białej, Cieszyna, Izdebnika, Kaczyny, Strumienia i Pogórza.
“Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”  Ślubowanie w imieniu zawodników złożyć  Jakub Wąsioł z klubu “Sokół ” w Strumieniu. Wszystkich zebranych powitał Prezes Olimpiad Specjalnych Oddziału Beskidzkiego Krzysztof Krzyżanowski. Oficjalnie turniej otworzyła Sekretarz Strumienia Brygida Biegun. Do rywalizacji fair- play zagrzewali obecni na turnieju kibice oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej Beata Greń i Dyrektor DPS Anna Sławińska.
W sportową atmosferę wprowadził zawodników występ taneczny uczennic z klasy 3b ze Szkoły Podstawowej w Strumieniu. Zawody sędziowali: Tadeusz Mikołajczyk, Tomasz Kawa, Adam Gajda, Krzysztof Kotas i Krzysztof Czauderna.