Hala Sportowa

PIŁKARSKA GWIAZDKA

Już po raz czwarty w strumieńskiej hali odbył się turniej piłki nożnej dzieci pod od nazwą: “Piłkarska Gwiazdka’ 2019”. W tym roku patronat nad imprezą objęła Burmistrz Strumienia Anna Grygierek. Organizatorem i pomysłodawcą turnieju jest Krzysztof Dybczyński. Rozgrywki toczyły się w dwóch kategoriach wiekowych. Do południa grały dzieci z roczników 2009 i młodsi, gdzie najlepszą okazała się być drużyna prowadzona przez trenera Jerzego Szymurę – MKP Brenna- Górki. Drugie miejsce zajęła drużyna BTS Rekord Bielsko Biała Jakuba Habdasa. Na trzecim miejscu uplasował się zespół trenera Damian Zdolskiego Football Project Jasienica. Następne miejsce przypadło drużynie reprezentującej gminę Strumień: Level Sport Wisła Strumień prowadzoną przez trenera Kazimierza Jaworskiego. Kolejne miejsca zajęli: Football Academy Bielsko Biała trenera Mateusza Maciążka oraz LKS Pogórze prowadzone przez Tomasza Kożdonia.
W kategorii starszej (2007/2008) bezapelacyjnie najlepszym zespołem okazał się KP Beskid Skoczów prowadzony przez trenera Marcina Michalika. Drugie miejsce wywalczyła drużyna Football Project Jasienica trenera Tomasza Parzyka. Na najniższym stopniu podium zameldowała się KKS Spójnia Zebrzydowice, prowadzona przez trenera Jacka Wachtarczyka. Tuż za podium stanął zespół GKS Czarni Jaworze, którą dowodził trener Daniel Lech.  Na piątym miejscu reprezentant gminy Strumień LKS Zryw Bąków prowadzony przez trenera Artura Wiaka. Na miejscu szóstym Football Project Rybarzowice, trenera Mateusza Stankiewicza.
Turniej “Piłkarska Gwiazdka”, ma charakter zabawowy. Każdy zawodnik biorący udział w imprezie otrzymuje pamiątkowy medal, paczkę ze słodyczami, pamiątkowy puchar za zdobyte miejsce. Również każdy trener otrzymał: kwiat, gwiazdę betlejemską, za swój wkład w wychowanie młodzieży. W zawodach wzięło udział ponad 120 młodych piłkarzy.
Medale i puchary wręczyła dzieciom Burmistrz Anna Grygierek oraz gminny koordynator sportu Janusza Krzyżanowska. Zawody te na stałe wpisały się już do sportowego kalendarza naszej gminy.