Sport w Gminie

Finał wojewódzki

23 maja br. uczniowie klas gimnazjalnych o profilu sportowym strumieńskiej szkoły rywalizowali w Finale Wojewódzkim w Drużynowych Wielobojach Lekkoatletycznych w kategorii  chłopców w Częstochowie.
Nasi uczniowie, aby udać się pod  “Jasną Górę” musieli we wcześniejszych etapach wygrać zawody gminne, powiatowe i rejonowe. Sama obecność, co ważne drugi rok z rzędu, na “lekkoatletycznych salonach”, a za takie można uznać szczebel wojewódzki jest dużym sukcesem strumieńskich lekkoatletów. W środę na 16 startujących drużyn z całego województwa nasza szkolna reprezentacja zajęła 8 miejsce, indywidualnie  wicemistrzosto Śląska i srebrny medal w biegu na dys. 100 m wywalczył Kamil Wilczyński. Przed uczniami Szkoły Podstawowej w Strumieniu uplasowały się głownie duże placówki sportowe czyli Szkoły Mistrzostwa Sportowego zaś w pokonanym polu nasi zawodnicy zostawili ponad połowę “śląskiej” stawki. Gratulacje należą się nie tylko startującym, również nauczycielom oddziałów sportowych, oraz Dyrekcji Szkoły, która zawsze wspiera działania sportowe naszych uczniów.
Skład drużyny:
Kamil Wilczyński –100 m, sztafeta
Jan Waleczek –
100 m, sztafeta
Tobiasz Luszowski – 100 m, sztafeta
Kamil Herman – 300 m
Paweł Gabzdyl –
300 m
Wilczyński Mateusz-
300 m, sztafeta
Patryk Kamel- 1000 m
Jakub Szoska- 1000 m
Kacper Uchyła- skok w dal
Michał Żur – skok w dal
Arkadiusz Gandor – skok w dal
Sergiusz Duda – skok wzwyż
Huber Bojda – pchnięcie kulą
Jakub Kucz – pchnięcie kulą
Cezary Czerwiński – pchnięcie kulą,
op. Krzysztof  Dybczyński i Adam Kuśka.